MVR20D330K-S
- Mfr.Part #
- MVR20D330K-S
- Datasheet
MVR20D330K-S
- Description
- VARISTOR 33V 3000A DISC 20MM HIG
- Stock
- 671
- Capacitance @ Frequency :
- 11500 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 3 kA
- Energy :
- 24J
- Features :
- High Surge
- Maximum AC Volts :
- 20 V
- Maximum DC Volts :
- 26 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 20mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 36 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 30 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 33 V